Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Toplantısı'nda konuşuyor !

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalar yapıyor. Kılıçdaroğlu, "CHP'li belediyeler hiçbir ayrım yapmadan yardımlar yapıyor.

Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Toplantısı'nda konuşuyor !
Son dakika, Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalar yapıyor. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

"CHP'li belediyeler hiçbir ayrım yapmadan yardımlar yapıyor. Sordum neler yapıyorsunuz dedim. Daha önce 60 dolardan asfalt alınıyordu. Ama artık 60 dolar değil, 25 dolardan asfalt alınıyor. Ankara Büyükşehir'de. Yönetim değişiyor kul hakkı yemeyen bir yönetim geliyor ve aynı asfaltı 25 dolardan alıyor. Saray'ın sorması gerekmiyor mu? Onlar soramaz ama biz soracağız. Kırşehir Belediyesi 258 liradan kendi asfaltını üretiyordu ama yönetim değişti 166 liradan üretmeye başladı. 5 buçuk milyon lira olan araç maliyeti 3 buçuk milyona indi. Bütün bunlara bakınca belediye başkanlarımız ciddi ve tutarlı bir şekilde çalışıyor.

2013 yılında bir yasa çıktı yüzde 40'ın üzerinde engelliler kamuya ait araçlara binince ücret ödemiyorlar. Eğer yanlarında biri varsa ikisinin birlikte ücret ödememesi gerekiyor. Bir yasa getirildi ve Yüksek Hızlı Tren için engelli kardeşlerimize binemezsiniz demeye başladılar. Pandemiden sonra oldu bu. Bunun neresinde bir mantık var neresinde bir ahlak var. Engelli kardeşlerime şunu söyleyelim. Engelliler için dünya kadar boş kadro var ama 18 yıldır doldurulmadı. Ama saraya göre Türkiye'de engelli yok. "

Mardin ve Şanlıurfa'da çiftçilerin durumu çok parlak değil. Son 2 yılda tarımsal sulamada elektrik fiyatı yüzde 108 arttı. Mardin'de yüzlerce köyün elektriği aylardır kesik."